• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • Dune

  • The French Dispatch

  • Art Blasé

  • Unrendered Road

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Nomadland

  • Jungle

  • Feels Good Man

  • A Perfectly Normal Family

  • The Social Dilemma

  • Midnight Coffee

    ★★★

  • Mariam Jafri vs. Maryam Jafri

    ★★★½

  • Progressive Touch

    ★★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Solar Echoes

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • 3 Logical Exits

    ★★½

  • Tripsitter

  • Little Women

    ★★★★

  • Angst & Flesh

    ★★★

  • Machini

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Two of Us

  • Moffie

    ★★★★

  • About Endlessness

  • Corpus Christi

  • Citizen K

  • Joker

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Papicha

    ★★★★

  • Private Properties

    ★★★

  • In the Dark Park

    ★★★½

  • Zombies

    ★★★

  • Beats

    ★★★★★

  • Persona 5

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Ink in Milk

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Boy Erased

  • Climax

  • Sauvage

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Center of My World