Sort by
  • Orion and the Dark

    ★★★

  • American Star

    ★★★½

  • Boy Swallows Universe

    ★★★

  • Silent Night

    ★½

  • Genie

    ★★½

  • A Murder at the End of the World

    ★★½

  • The Last Rifleman

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★½

  • Fast Charlie

    ★★

  • Beckham

    ★★★★

  • Foe

    ★★★½

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • Totally Killer

    ★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★

  • The End We Start From

    ★★★★

  • Next Goal Wins

    ★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Dumb Money

    ★★★½

  • Reptile

    ★★★

  • Io Capitano

    ★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • The Promised Land

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Fingernails

    ★★★½

  • Liberation

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • I.S.S.

    ★★★

  • Meg 2: The Trench

  • Elemental

    ★★½

  • About My Father

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★★½

  • The Covenant

    ★★★★

  • About Him & Her

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Paint

    ★★½

  • Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

    ★★★★

  • Accused

    ★★½

  • Air

    ★★★½

  • Frybread Face and Me

    ★★★

  • A Good Person

    ★★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • We Have a Ghost

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Sharper

    ★★★½

  • Passages

    ★★★★

  • Flora and Son

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★½

  • Plane

    ★★½

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★★½

  • The Subtle Art of Not Giving a F*ck

    ★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½