• Shadow and Bone - The Afterparty

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Dig

  • Burrow

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • All Together Now

    ★★★★

  • Offering to the Storm

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Hater

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • His House

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • The Legacy of the Bones

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★

  • The Platform

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Float

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Chicuarotes

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • The Creative Brain

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • The Silence

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Salma's Big Wish

  • The Kindness of Strangers

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½