Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • boygenius: the film

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Gaslit

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Barber Westchester

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • TINA

    ★★★★