ᴘᴏᴛᴜꜱ has logged 117 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Son

My Son

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1935
×
★★★★
Edit this entry  
30
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Lost World

The Lost World

1925
×
★★★★
Edit this entry  
30
Glue

Glue

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Super Atragon

Super Atragon

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Super Star Fleet Sazer-X the Movie: Fight! Star Warriors

Super Star Fleet Sazer-X the Movie: Fight! Star Warriors

2005
×
★★½
Edit this entry  
29
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Daimajin Strikes Again

Daimajin Strikes Again

1966
×
★★★½
Edit this entry  
29
Return of Daimajin

Return of Daimajin

1966
×
★★★
Edit this entry  
28
Daimajin

Daimajin

1966
×
★★★
Edit this entry  
28
The Secret of the Telegian

The Secret of the Telegian

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Onmyoji: The Yin Yang Master II

Onmyoji: The Yin Yang Master II

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Onmyoji: The Yin Yang Master

Onmyoji: The Yin Yang Master

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Go! Godman

Go! Godman

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
The Human Vapor

The Human Vapor

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Karnawal

Karnawal

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The H-Man

The H-Man

1958
×
★★★½
Edit this entry  
27
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Godzilla vs. Megaguirus

Godzilla vs. Megaguirus

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
Yamato Takeru

Yamato Takeru

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rebirth of Mothra III

Rebirth of Mothra III

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Rebirth of Mothra II

Rebirth of Mothra II

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
Rebirth of Mothra

Rebirth of Mothra

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Monster Planet of Godzilla

Monster Planet of Godzilla

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
King Kong Lives

King Kong Lives

1986
×
★½
Edit this entry  
25
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The War in Space

The War in Space

1977
×
★★★
Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

1977
×
★★½
Edit this entry  
24
Matango

Matango

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Three Treasures

The Three Treasures

1959
×
★★
Edit this entry  
24
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★½
Edit this entry  
24
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Half Human: The Story of the Abominable Snowman

Half Human: The Story of the Abominable Snowman

1958
×
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Half Human

Half Human

1955
×
★★½
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★½
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Edit this entry