• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Wolf

    ★★★

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★★

  • Irul

  • One

    ½

  • Pagglait

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Ice Orathi

    ★★

  • The Priest

    ★½

  • Tsunami

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★½

  • The White Tiger

  • Paava Kadhaigal

  • Andhaghaaram

  • Ludo

  • Welcome Home

  • The Queen's Gambit

  • Putham Pudhu Kaalai

  • Halal Love Story

  • Soul

    ★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Varmaa

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • C U Soon

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

  • Bulbbul

  • Greyhound

  • Talvar 2

  • Kappela

  • Biriyaani

    ★★★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★★

  • Forensic

  • Thappad

  • The Invisible Man

  • Paapam Cheyyathavar Kalleriyatte

  • Trance

  • 365 Days

  • Dia

  • Ayyappanum Koshiyum

  • Varane Avashyamund

  • The Father

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Psycho

    ★½

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Shylock

  • Ala Vaikunthapurramuloo

  • Anjaam Pathiraa

  • Sarileru Neekevvaru

  • Darbar

  • Dracula

    ★★★

  • Sillu Karupatti

  • Driving Licence

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★★

  • Kettiyollaanu Ente Maalakha

  • Adithya Varma

  • Helen

    ★★

  • 41: Naalpathyonnu

  • Android Kunjappan Version 5.25

    ★★★★

  • Kaithi

  • Ravening