Sort by

Michael has logged 11 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry