Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ali

Ali

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Diva

Diva

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Every Day Is Like Sunday

Every Day Is Like Sunday

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Golden Balls

Golden Balls

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tit and the Moon

The Tit and the Moon

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry