manitu25 has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
25
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ailecek Şaşkınız

Ailecek Şaşkınız

2018
×
Edit this entry  
13
Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
21 Grams

21 Grams

2003
×
Edit this entry  
04
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
08
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Click

Click

2006
×
Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
Edit this entry  
25
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Face/Off

Face/Off

1997
×
Edit this entry  
19
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
Edit this entry  
15
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
½
Edit this entry  
11
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crash

Crash

1996
×
½
Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
½
Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
03
Rezo

Rezo

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
½
Edit this entry  
26
History of Swear Words

History of Swear Words

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Amour

Amour

2012
×
Edit this entry  
13
The Fountain

The Fountain

2006
×
Edit this entry  
05
The Fall

The Fall

2006
×
Edit this entry  
02
Zoolander

Zoolander

2001
×
Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
What a Mess!

What a Mess!

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Motherland Hotel

Motherland Hotel

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry