Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
AEW x NJPW: Forbidden Door

AEW x NJPW: Forbidden Door

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bill Burr Presents: Friends Who Kill

Bill Burr Presents: Friends Who Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Breakfast with Blassie

My Breakfast with Blassie

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tape

Tape

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Who We Are: A Chronicle of Racism in America

Who We Are: A Chronicle of Racism in America

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready to Rumble

Ready to Rumble

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Odds Against Tomorrow

Odds Against Tomorrow

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hall: Honoring the Greats of Stand-Up

The Hall: Honoring the Greats of Stand-Up

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry