Sort by

maneleeo has logged 181 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Collar

The Red Collar

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Girl in the Fog

The Girl in the Fog

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death of Kamla

Death of Kamla

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Fang

White Fang

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A German Life

A German Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silvestre

Silvestre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fragments of an Alms-Film

Fragments of an Alms-Film

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Viúva Rica Solteira Não Fica

Viúva Rica Solteira Não Fica

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home

Home

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Becky

Becky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Film Woman

Blue Film Woman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Colette

Colette

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Suddenly, One Day

Suddenly, One Day

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Battle

The Last Battle

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salim Langde Pe Mat Ro

Salim Langde Pe Mat Ro

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pestonjee

Pestonjee

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Will Write Our History?

Who Will Write Our History?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trails

Trails

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Shall I Do With This Sword?

What Shall I Do With This Sword?

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Times and Winds

Times and Winds

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Om Dar-B-Dar

Om Dar-B-Dar

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Primal

Primal

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jaane Bhi Do Yaaro

Jaane Bhi Do Yaaro

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The End of the World

The End of the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Worlds Collide

When Worlds Collide

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Adam

Adam

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gaman

Gaman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry