Sort by
  • Letter to My Mother for My Son

    ★★★½

  • Love Lights

    ★★★

  • Wilderness

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Field of Blood

    ★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hideous

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Umma

    ★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • A Fairy Tale After All

    ★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Nest

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Starfuckers

    ★★★

  • Babysitter

    ★★★½

  • Gold

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Hating Game

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Last Looks

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Trolls Holiday in Harmony

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Farewell Mister Haffmann

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Pedro, Between the Devil and the Deep Blue Sea

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★½

  • The Actress

    ★★½

  • The Burning Sea

    ★★½

  • Needle in a Timestack

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • South of Heaven

    ★★★

  • Our Bodies Are Your Battlefields

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Burning at Both Ends

    ★★

  • Shadow

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Editing

    ★★½

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Rosa Rosae. A Spanish Civil War Elegy

    ★★★½

  • Between Two Dawns

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Desperate Hour

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Another World

    ★★★½

  • This Game's Called Murder

    ★★

  • The Bones

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • A Human Certainty

    ★★★

  • White Building

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • I and the Stupid Boy

    ★★★½