Sort by

Mandrakegray has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Animalympics

Animalympics

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bottled Up: The Battle over Dublin Dr. Pepper

Bottled Up: The Battle over Dublin Dr. Pepper

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Crawling Eye

The Crawling Eye

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Reigo, the Deep-Sea Monster vs. the Battleship Yamato

Reigo, the Deep-Sea Monster vs. the Battleship Yamato

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
19
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★
Edit this entry  
18
The Hangman

The Hangman

1959
×
★★★
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Lupin the Third: Dragon of Doom

Lupin the Third: Dragon of Doom

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Tiger Gang

The Tiger Gang

1971
×
★★★
Edit this entry  
08
Lupin the Third: Missed by a Dollar

Lupin the Third: Missed by a Dollar

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Lupin the Third: The Last Job

Lupin the Third: The Last Job

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lupin the Third: Record of Observations of the East - Another Page

Lupin the Third: Record of Observations of the East - Another Page

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lupin the Third: Swallowtail Tattoo

Lupin the Third: Swallowtail Tattoo

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lupin the Third: Bye Bye, Lady Liberty

Lupin the Third: Bye Bye, Lady Liberty

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lupin the Third: Bye Bye, Lady Liberty

Lupin the Third: Bye Bye, Lady Liberty

1989
×
★★★★
Edit this entry