Sort by

Mandrakegray has logged 159 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Lisa, Lisa

Lisa, Lisa

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Brainiac

The Brainiac

1962
×
★★½
Edit this entry  
07
Paris Playboys

Paris Playboys

1954
×
★★★
Edit this entry  
07
Monkeys Catch the Moon

Monkeys Catch the Moon

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Legend of John Henry

The Legend of John Henry

1974
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Roof Sex

Roof Sex

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Psychedelic Death Vomit

Psychedelic Death Vomit

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Hobbit

The Hobbit

1966
×
★★★
Edit this entry  
06
Bag

Bag

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Wild Hawaii

Wild Hawaii

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Let It Ride

Let It Ride

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
04
GOOD-BY ELVIS and USA

GOOD-BY ELVIS and USA

1971
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Demons

The Demons

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cucumber Castle

Cucumber Castle

1970
×
★★½
Edit this entry  
03
The Lords of Flatbush

The Lords of Flatbush

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
Good-by Marilyn

Good-by Marilyn

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crayon Angel

Crayon Angel

1975
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wow! A Talking Fish!

Wow! A Talking Fish!

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Zoom Up: Rape Site

Zoom Up: Rape Site

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midnight Snack

Midnight Snack

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Green Beret

The Green Beret

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gymnopédies

Gymnopédies

1965
×
★★★
Edit this entry  
03
Cosmic Cartoon

Cosmic Cartoon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Herb Alpert & the Tijuana Brass Double Feature

A Herb Alpert & the Tijuana Brass Double Feature

1966
×
★★★½
Edit this entry  
03
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
White Skin Black Thighs

White Skin Black Thighs

1976
×
★★★
Edit this entry  
02
Eveready Harton in Buried Treasure

Eveready Harton in Buried Treasure

1929
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lupin VIII

Lupin VIII

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
From Hell to Texas

From Hell to Texas

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dirty Mary Crazy Larry

Dirty Mary Crazy Larry

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
31
Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1953
×
★★★½
Edit this entry  
29
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Laughing Policeman

The Laughing Policeman

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Screaming Woman

The Screaming Woman

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lupin the IIIrd: Fujiko's Lie

Lupin the IIIrd: Fujiko's Lie

2019
×
★★★★
Edit this entry