• The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Chicken Run

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Mustang

    ★★★½

  • Like Water for Chocolate

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★½

  • I Want You

    ★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★½

  • Three Steps Above Heaven

    ★★½

  • The Dreamers

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Blue Valentine

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★★