Sort by

Jonny has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry