Sort by

Rob has logged 40 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Miracle

Miracle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry