• Senior Year

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Bootlegger

    ★★★★

  • The Noise of Engines

    ★★★

  • The Cold

  • Golden Hour

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • They/Them

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Jane by Charlotte

    ★★★

  • Annette

    ★½

  • Death and the Winemaker

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Mother

    ★★★★★

  • The Deer King

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love Me

  • Four Roads

    ★★★★½

  • The Sinking Airship

  • Rats in the Walls

  • Runaway

  • The Administration of the Internet

  • A Cthulhu Story

  • Trouble

  • N.U.N.S. with Nunchucks

  • Filtered

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Big Giant Wave

    ★★★★

  • Lucina Annulata

  • Hysterical

  • Joe Buffalo

    ★★★½

  • Limitation of Life

  • The Spine of Night

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • Scenes from Childhood

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Muzak

    ★★★★½

  • The Flexed Arm Hang

  • See You, Garbage!

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★

  • Faraway

    ★★★½

  • This Time With Feeling

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

  • The Walk

    ★★★

  • Canvas

  • The Last Video Store

    ★★★½

  • Ain't No Time For Women

    ★★★★

  • Mr. Quarantine's Haircut

    ★★★★★