Sort by

MalTasteBad has logged 33 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Chinatown

Chinatown

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
½
Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Mirror

Mirror

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
½
Read the review Edit this entry