Sort by

Mal has logged 39 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
31
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
Edit this entry  
23
In Time

In Time

2011
×
★½
Edit this entry  
21
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★
Edit this entry  
16
Venom

Venom

1981
×
★½
Edit this entry  
14
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Edit this entry  
10
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Super 8

Super 8

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fear

Fear

1996
×
½
Edit this entry  
05
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Freeway

Freeway

1996
×
★★½
Edit this entry  
01
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
01
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Edit this entry