Sort by

Mal has logged 335 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Men

Men

2022
×
½
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
27
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
Unknown

Unknown

2011
×
★½
Edit this entry  
26
31

31

2016
×
½
Edit this entry  
25
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
24
Straw Dogs

Straw Dogs

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
The Munsters

The Munsters

2022
×
Edit this entry  
20
Marnie

Marnie

1964
×
★★½
Edit this entry  
20
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Margaux

Margaux

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
½
Edit this entry  
07
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★½
Edit this entry  
31
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★½
Edit this entry  
30
The New Man in Charge

The New Man in Charge

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★½
Edit this entry  
21
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★
Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Edit this entry  
20
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★★
Edit this entry  
17
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry