Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
In Her Skin

In Her Skin

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Edit this entry  
28
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memory

Memory

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Edit this entry  
21
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bikini Drive-In

Bikini Drive-In

1995
×
Edit this entry  
19
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dirty Mary Crazy Larry

Dirty Mary Crazy Larry

1974
×
★★★
Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Window

The Window

1949
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★
Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

1954
×
Read the review Edit this entry  
11
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★
Edit this entry  
07
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Edit this entry