Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
Edit this entry  
30
Fall

Fall

2022
×
Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
Edit this entry  
04
The Call

The Call

2020
×
Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
04
Source Code

Source Code

2011
×
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
Edit this entry  
04
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★
Edit this entry  
14
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
300

300

2006
×
Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry