• Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Impossible Things

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • War of Likes

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Music

    ★★

  • Yuppies versus Stooges: Home Office

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Ready to Mingle

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • 1994

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • I Am Not Handsome

    ★★½

  • Despite Everything

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • One Taxi Ride

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Parchís: the Documentary

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Yuppies versus Stooges

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • By the Grace of God

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Quién te cantará

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Fireflies

    ★★★

  • Yuli

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★½