malachite has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
42

42

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dude

Dude

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Up

Up

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry