Sort by
  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Big Time

  • Elvis

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★

  • Men

  • The Northman

    ★★★★

  • Umma

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Black Phone

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★½

  • Fruity

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½