Sort by

Y-glasto has logged 65 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
LEGO Marvel Super Heroes: Guardians of the Galaxy - The Thanos Threat

LEGO Marvel Super Heroes: Guardians of the Galaxy - The Thanos Threat

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of America

Birds of America

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Edit this entry  
21
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
20
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
½
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★½
Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gulp

Gulp

2001
×
Edit this entry  
17
Consent

Consent

2004
×
Edit this entry  
17
In God We Trust

In God We Trust

2000
×
Edit this entry  
17
Gold

Gold

2020
×
Edit this entry  
17
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry