Sort by
  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★

  • The Swan

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★

  • Sound of Freedom

    ★½

  • Miraculous: Ladybug & Cat Noir, The Movie

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • Beautiful Disaster

    ½

  • Nothing to Hide (Bad Kid Stuff)

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Do Revenge

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★½

  • Glass Onion

    ★½

  • See How They Run

  • Pinocchio

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★½

  • White Noise

  • Barbarian

    ★½

  • Catopolis

  • Close

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Crimes of the Future

  • Holy Spider

    ★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • The Northman

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Love Strikes Twice

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Cruella

    ½

  • Total Drama Reunion

    ★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Bobo the Monkey

    ★★★½

  • Bibi Blocksberg: Halloween mit Hex-hex!

  • Death of Me

    ★★½

  • Little Fish

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • Capone

    ★★★

  • Area 51 Revisited

    ★★½

  • The Nest

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½