Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Making of 'Indiana Jones and the Temple of Doom'

The Making of 'Indiana Jones and the Temple of Doom'

1984
×
Read the review Edit this entry  
06
Wild Life

Wild Life

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Virupaksha

Virupaksha

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away: Live on Stage

Spirited Away: Live on Stage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ponniyin Selvan: Part II

Ponniyin Selvan: Part II

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ponniyin Selvan: Part I

Ponniyin Selvan: Part I

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suzume

Suzume

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bholaa

Bholaa

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Shark

Big Shark

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Werewolf in a Girl's Sorority

Werewolf in a Girl's Sorority

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry