Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Barfly

Barfly

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aftermath

Aftermath

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Havoc

Havoc

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Bully

Bully

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Animals

Animals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clip

Clip

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The War Zone

The War Zone

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
½
Edit this entry  
18
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Living Skin

Living Skin

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Promised

The Promised

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★
Edit this entry  
15
Behold a Pale Horse

Behold a Pale Horse

1964
×
★★★
Edit this entry  
14
Made in U.S.A

Made in U.S.A

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Downtown Girls

Downtown Girls

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Edit this entry  
12
Scum

Scum

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★
Edit this entry  
05
Persepolis

Persepolis

2007
×
Edit this entry  
29
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
Edit this entry  
25
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★
Edit this entry  
23
The Loves of Pharaoh

The Loves of Pharaoh

1922
×
Edit this entry  
23
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
Edit this entry  
06
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
Edit this entry  
28
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
Edit this entry  
26
Feathers

Feathers

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★
Edit this entry  
23
Ms .45

Ms .45

1981
×
★½
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
Edit this entry  
08
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★
Edit this entry  
04
These Girls

These Girls

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
½
Read the review Edit this entry