Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Heart of Stone

    ★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Resident Evil: Death Island

    ★★★

  • Secret Invasion

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Extraction 2

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Watching and Dreaming

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Renfield

    ★★½

  • Air

    ★★★½

  • Shin Kamen Rider

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Making of The Last of Us

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • For The Future

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Troll

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • The Gift

    ★★½

  • DEAD HORSE

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Thanks to Them

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Grimcutty

    ½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Tongue

    ★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Sisu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • Pinocchio

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½