• The Batman

    ★★★

  • The Situation of Mehdi

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • The Hand of God

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • A Hero

    ★★★

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Mortal Wound

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Girl in the Basement

    ★★★

  • Without Anything

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Watching This Movie Is a Crime!

    ★★★

  • The Frog

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ½

  • Two Weeks to Live

    ★★½

  • Tenet

    ½

  • Ava

  • Greyhound

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Motreb

    ½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Exodus

    ★★½

  • Sun Children

    ★★

  • The Father

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½