Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Everything Is Copy

Everything Is Copy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill Cunningham New York

Bill Cunningham New York

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
Read the review Edit this entry  
30
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beyond

The Beyond

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
Read the review Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Slightly Pregnant Man

A Slightly Pregnant Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inside Dior

Inside Dior

2017
×
Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry