Sort by
  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Dicks: The Musical

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • A Man Called Otto

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Persuasion

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★