Sort by
  • The Straight Story

    ★★★★½

  • Last Year at Marienbad

    ★★★★½

  • In the Cut

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Session 9

    ★★★★

  • Angel's Egg

    ★★★★★

  • Morvern Callar

    ★★★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • The Field Guide to Evil

    ★★★★

  • Ju-on: The Grudge 2

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Cure

    ★★★★★

  • Son of the White Mare

    ★★★★½