Sort by

John (Magic Rat Movies) has logged 19 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
My Father, Die

My Father, Die

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wedding Party

The Wedding Party

1969
×
★½
Edit this entry  
26
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruel Summer

Cruel Summer

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Headshot

Headshot

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
09
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Creature Below

The Creature Below

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murder à la Mod

Murder à la Mod

1968
×
★★½
Edit this entry  
04
Don't Answer the Phone!

Don't Answer the Phone!

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry