Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Female Bunch

The Female Bunch

1971
×
★★★
Edit this entry  
07
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Ida Red

Ida Red

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Music of the Heart

Music of the Heart

1999
×
★½
Edit this entry  
29
The Castle of Fu Manchu

The Castle of Fu Manchu

1969
×
★★
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
No Such Thing As Monsters

No Such Thing As Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Oasis: Knebworth 1996

Oasis: Knebworth 1996

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Vengeance of Rosalie

The Strange Vengeance of Rosalie

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
The Spore

The Spore

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Blood of Fu Manchu

The Blood of Fu Manchu

1968
×
★★
Edit this entry  
21
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
Edit this entry  
21
Dangerous

Dangerous

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cum On Feel The Noize

Cum On Feel The Noize

2017
×
★★
Edit this entry  
16
You Can't Win 'Em All

You Can't Win 'Em All

1970
×
★★★
Edit this entry  
15
The Vengeance of Fu Manchu

The Vengeance of Fu Manchu

1967
×
★★½
Edit this entry  
14
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cocoon: The Return

Cocoon: The Return

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Shot

One Shot

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Isolation

Isolation

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Alabama's Ghost

Alabama's Ghost

1973
×
★★★
Edit this entry  
10
Touch

Touch

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Brides of Fu Manchu

The Brides of Fu Manchu

1966
×
★★½
Edit this entry  
07
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Parallel

Parallel

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Out of Death

Out of Death

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★½
Edit this entry  
03
The Face of Fu Manchu

The Face of Fu Manchu

1965
×
★★★
Edit this entry  
02
The Devil's Eight

The Devil's Eight

1969
×
★★½
Edit this entry  
31
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Good Things Devils Do

The Good Things Devils Do

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
★½
Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
So Sad About Gloria

So Sad About Gloria

1975
×
★★
Edit this entry