maggie has logged 23 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Believer

Believer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Quiet Heroes

Quiet Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Country

Another Country

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loveling

Loveling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Speech & Debate

Speech & Debate

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry