maggie has logged 154 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rock Hudson's Home Movies

Rock Hudson's Home Movies

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★
Edit this entry  
29
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Believer

Believer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dr. T & the Women

Dr. T & the Women

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Some of My Best Friends Are...

Some of My Best Friends Are...

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wilde

Wilde

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Early Frost

An Early Frost

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Consenting Adult

Consenting Adult

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Church & State

Church & State

2018
×
Read the review Edit this entry