Sort by

John Maffeo has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ricky Velez: Here's Everything

Ricky Velez: Here's Everything

2021
×
Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
Edit this entry  
14
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry