Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Utama

Utama

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Haulout

Haulout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noise

Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Descendant

Descendant

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kings of the World

The Kings of the World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry