Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★½

  • Emancipation

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Dive

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • My Father's Dragon

    ★★★½

  • Till

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Noise

    ★★★½

  • The Kings of the World

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Blonde

    ★★½

  • Pinocchio

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Good Night Oppy

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Sr.

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★

  • The Flying Sailor

    ★★★½

  • Endangered

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • The Stranger

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • God's Creatures

    ★★★½

  • The Valet

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★