Sort by

Jeremy has logged 20 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Abandoned

Abandoned

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stepmom

Stepmom

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★
Read the review Edit this entry