Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tetris

Tetris

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Money Shot: The Pornhub Story

Money Shot: The Pornhub Story

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Living

Living

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Son

The Son

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Friend of the Family

A Friend of the Family

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sick

Sick

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry