Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
Edit this entry  
09
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hug

The Hug

2018
×
Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
Edit this entry  
20
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
Read the review Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry