Sort by

Manny Liotta🍒 has logged 29 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baddest Batch In Town

Baddest Batch In Town

×
Read the review Edit this entry  
16
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark City

Dark City

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Native Son

Native Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry