Sort by
  • Our Father

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Cat Burglar

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

  • The River Runner

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★½

  • Extinct

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Reversing Roe

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • The Rachel Divide

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • The Trader

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Last Shaman

    ★★★★