Sort by

Madison has logged 124 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fallen

Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
So Undercover

So Undercover

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Death

Dr. Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry