Sort by

Madison has logged 35 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Accused

The Accused

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Me Without You

Me Without You

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry