Madison has logged 266 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Summer Eleven

Summer Eleven

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Beaches

Beaches

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain

Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tuscaloosa

Tuscaloosa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Accused

The Accused

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry